Przychodnia Rodzinna Euro-Medicus Częstocjowa

Fizjoterapia

Zespół metod leczniczych wykorzystujących zjawisko reaktywności organizmu na bodźce. Celem fizjoterapii jest zapobieganie postępowi i nawrotom choroby, usuwanie różnych dolegliwości i przywracanie sprawności fizycznej.

DUNAG 02

Mamy do zaoferowania nowoczesne urządzenie wspomagające usprawnianie dzieci z problemami neurologicznymi:
Funkcjonalną ortezę DUNAG 02 składającą się z dwóch systemów:

Orteza obejmuje całe ciało pacjenta, spełnia funkcję elastycznego gorsetu. Jego zadaniem jest korekcja poszczególnych elementów względem siebie oraz stabilizacja tułowia i kończyn dolnych w różnych pozycjach. Konstrukcja ortezy nie utrudnia wykonywania ruchów, wręcz przeciwnie pozwala na ułatwienie bądź utrudnienie poszczególnych składowych ruchu. "Upięcia zewnętrzne" pozwalają na korekcję ułożenia segmentów ciała w przestrzeni. Orteza ta umożliwia dziecku na dostosowanie napięcia mięśniowego do ruchu, utrzymania prawidłowej pozycji ciała, również poczucia równowagi oraz pewności w stosunku do grawitacji.

Działanie naciągów:

Innowacyjna Terapia przy pomocy kombinezonu DUNAG 02 została opracowana do zabiegów terapeutycznych - pacjentów cierpiących na zaburzenia ruchowe, które towarzyszą takim jednostkom chorobowym jak:

Program rehabilitacji dla każdego pacjenta oparty jest na indywidualnym planie zajęć terapeutycznych.
Orteza dynamiczne DUNAG 02 jest nieocenionym wsparciem w pracy terapeutycznej, wspomaga pracę terapeuty pozwalając osiągać małym pacjentom ogromne postępy ruchowe.

Wskazania do terapii:

Przeciwskazania:

Przychodnia Euro-Med w Częstochowie pozycjonowanie stron Częstochowa